TOPlist
VisioPlus - 360° view
Díky své kvalitě, spolehlivosti a jednoduchému ovládání nalezly traktory Fendt série 300 Vario od svého uvedení v roce 2006 mnoho spokojených uživatelů. V souvislosti s novou emisní normou tento německý výrobce modernizoval tuto řadu a představil traktor vybavený technologií SCR. Kromě toho byl k současným typům přidán další model s označením 313 Vario, který disponuje výkonem 135 koní a spolu s ostatními se vyznačuje řadou technických zdokonalení, která je činí mnohem atraktivnějšími.

S novým traktorem tak tato série nabízí stroje s výkony od 95 do 135 koní. Nové traktory jsou poháněny čtyřválcovými motory Deutz o objemu 4,04 litru, vybavené čtyřventilovou technologií a vysokotlakým vstřikováním common rail pracující s tlakem 16 MPa. Elektronické ovládání motoru EDC 17, dmychadlo s elektronickou regulací a proměnlivou geometrií lopatek bylo převzato a přizpůsobeno z velkých traktorů a stává se standardní výbavou nové řady 300 Vario.
I u nové série 300 Fendt využil technologii SCR pro splnění přísnějších emisních limitů. Tato technologie známá z traktorů řad 700, 800 a 900 Vario zaznamenala úspěchy v nezávislých testech PowerMix. Velký bratr nových traktorů, model 936 Vario dosáhl v těchto měřeních rekordní spotřeby 240 g/kWh. Díky tomu, že jsou spaliny ošetřeny za spalovacím prostorem a nevracejí se do něj, může motor pracovat v optimálním režimu. Kromě toho se sníží spotřeba paliva a prodlouží se servisní intervaly. Čtyřválcový motor se vyznačuje zvýšenou zálohou točivého momentu na 43 procent a jeho hodnota dosahuje 590 Nm. Motory tak kombinují nízkou spotřebu paliva s výbornou výkonností.
Vysoká účinnost časem prověřené převodovky ML 75 zajistí přenos výkonu. Díky možnosti pojezdové rychlosti od 20 metrů do 40 kilometrů za hodinu je „třístovka“ předurčena pro různorodé použití od práce ve speciálních plodinách, přes práci na loukách a polích až po klasické práce na dvoře farmy. Standardem se stává systém TMS, který automaticky zajistí ekonomický provoz.
Koncept ovládání se vyznačuje jednoduchostí a vysokou technologickou úrovní. Všechny prvky jsou soustředěny na řídícím sloupku a pravoruké konzole. Nový je v této výkonové třídě palubní počítač, který zobrazuje důležité informace v reálném čase. Jediná páka Vario převodovky nahrazuje páku převodovky a skupiny převodů, řazení pod zatížení a ovládání superplazivých stupňů. Kvůli ergonomii je umístěna na pravoruké ovládací konzole.
Rozšířená opěrka zad a nastavení výšky sedáku umožňuje komfortní, vzduchem odpružené sedačce perfektní přizpůsobení se řidičům různé tělesné konstituce. Traktorya lze také dodat s volitelným Super Comfort Seat, které je navíc vybaveno vyhříváním, nízkofrekvenčním odpružením a pneumatickou bederní opěrkou. Výškově a předozadně nastavitelný sloupek řízení zajistí optimální pozici řidiče při sezení. Nejlepší komfort jízdy zajistí volitelné odpružení kabiny a přední nápravy.
f300_scr_005 300Vario_Vielfachanzeige
300Vario_Variostick 300Vario_SCR_en_zoom
Prospekt
Technické údaje