TOPlist
VisioPlus - 360° view
Lehký, kompaktní a obratný traktor pro různá použití s modernizovanou Vario převodovkou, který lze dodatečně vybavit řadou technických prvků obvyklých u nejsilnějších řad traktorů, to je pět modelů nové řady 400 Vario. Pohonnou jednotku tvoří čtyřválcové motory Deutz. Model 415 Vario představuje jediný traktor na trhu se čtyřválcovým motorem a výkonem přes 150 koní. Všechny ovládací prvky jsou v kabině logicky seskupeny a ergonomicky umístěny. Na pravé ovládací konzole jsou umístěny všechny ovladače pro zvedací zařízení hydrauliky, vývodové hřídele, ruční plyn a foliová klávesnice pro zapínání pohonu všech kol, uzávěrek diferenciálů, odpružení přední nápravy a tempomatů. Joystick integrovaný v pravé loketní opěrce v sobě obsahuje ovládání nejen převodovky ale také ovládání dvou hydraulických okruhů a automatických funkcí traktoru. Na loketní opěrce je umístěna křížová páka pro ovládání zbylých dvou okruhů hydrauliky a tlačítka pro ukládání otáček motoru. Nová řada 400 Vario může být také vybavena systémem TMS (Traktor Management System) a souvraťovým managementem VariotronicTI, které byly nabízeny pouze u modelů vyšších výkonových řad.

Všechny modely řady 400 Vario jsou vybaveny novými úspornými motory Deutz se čtyřventilovou technikou. Na otáčkách motoru nezávislý vysokotlaký vstřikovací systém Common-Rail používá vstřikovací tlak 1600 barů. Spolu s plně elektronickou regulací motoru EDC-7 garantuje tento systém, zvláště v oblasti nízkých otáček, vynikající nástup kroutícího momentu se zřetelně klidným průběhem. Vstřikovací systém je podporován výkonnou recirkulací spalin AGRex. Tento způsob umožňuje cílené chlazení a dávkování spalin, které částečně podléhají hoření. Společně s optimálním nastavením vstřikování se dociluje snížení spotřeby paliva až o 10 % ve srovnání s motory s jednoduchou vnitřní recirkulací spalin. Specifická spotřeba pohonných hmot dosahuje u těchto motorů hodnoty 204 g/kWh.

Čtyřventilový motor modelu 415 Vario s objemem 4,04 l dosahuje max. výkonu 155 koní při 1900 U/min a kroutícím momentu 657 Nm. Stejně jako zbylé čtyři modely mohou být poháněny také methylesterem řepkového oleje. Palivová nádrž pojme celkem 245 l paliva. Servisní intervaly pro výměnu oleje jsou stanoveny po 500 Mth.

S novou řadou 400 Vario přináší firma Fendt pět nových modelů pro zemědělství, které jsou již v základu vybaveny prvotřídní technikou. Všech 5 modelů vyniká svojí univerzálností použití a dle přání zákazníka mohou být vybaveny technickými prvky obvyklými u traktorů vyšších výkonových tříd.
400_uvod 400_joystick
400_terminal 400_kabina
Prospekt
Technické údaje