TOPlist
VisioPlus - 360° view
Nová řada 500 Vario s modely 512 Vario, 513 Vario, 514 Vario a 516 Vario pokrývá výkonové spektrum od 125 do 165 PS. Svou sílu čerpají nové traktory 500 Vario ze čtyřválcového motoru Deutz se 4 ventilovou technikou, zdvihovým objemem 4,04 litrů a vysokotlakým vstřikováním Common-Rail. Topmodel 516 Vario disponuje maximálním výkonem 165 PS. U řady 500 Vario vsadil Fendt pro splnění emisní normy 3b (Tier IV interim) také na úspornou technologii SCR. Tím, že se úprava spalin roztokem močoviny AdBlue děje až po procesu hoření a odpadá recirkulace spalin, může motor optimálně fungovat a být správně nastaven a vedle snížené spotřeby jsou zachovány i veškeré jízdní vlastnosti. Motory nové řady 500 Vario v sobě kombinují nízkou spotřebu paliva s výkonností. Tím je teď také řada 500 Vario dalším zástupcem Fendt Efficient Technology.
O efektivní pohon se stará plynulá převodovka Vario ML 90. Nastavení plynulých rychlostí přináší enormní úsporu času i peněz. S Traktor-Management-Systémem TMS pojede traktor vždy v hospodárném optimu. Řidič zadá jen požadovanou rychlost a aktivovaný systém TMS přebírá řízení motoru a převodovky - to znamená plně automatickou efektivitu. Nově je v řadě 500 Vario také automatická regulace mezního zatížení.
Nová Fendt VisioPlus Kabina, známá z výrobní řady 700 Vario, nabízí nejvyšší komfort a mimořádný výhled. Čelní sklo, které je zaobleno a přechází plynule do střechy, umožňuje perfektní výhled, například na zvednutý čelní nakladač. Díky zvětšené nabídce místa a téměř šesti m2 prosklené plochy je kabina obzvláště prostorná. Při vývoji 500 Vario byl kladen zvláštní důraz na ergonomii místa řidiče. Na pravé loketní opěrce, která je uchycena na sedadle řidiče, a v novém Varioterminálu jsou umístěny všechny funkce.

Vnitřní prostor se vyznačuje hodnotným a kvalitním zpracováním. Jak je u značky Fendt obvyklé, jsou obslužné prvky logicky a promyšleně uspořádány a řízení Vario je možné komfortně ovládat.
S novým Varioterminálem obdržíte v této výkonové třídě Variotronic, naváděcí systém VarioGuide, kamerové funkce, stejně jako dokumentační systém VarioDoc a řízení nářadí přes sběrnici ISOBUS. Díky automatickému naváděcímu systému VarioGuide je možné traktorem ve dne i v noci pracovat dlouho uvolněně a plně se soustředit jen na pracovní nářadí. Zvláště při špatném výhledu je možná velmi přesná jízda. Precizním obděláváním luk, pastvin a polí roste plošný výkon. 500 Vario nabízí ideální automatické funkce. Silná hydraulika umožňuje široké spektrum použití pro různé pracovní nářadí. Přitom je centrální obslužnou jednotkou pravá loketní konzola. Zvláště při manévrech na souvratích není nutné přehmatávat, řidič může mít ruku klidně položenou na pravé opěrce a řídit traktor i nářadí přes multifunkční joystick a Varioterminál.
Fendt 500 Vario nabízí mnoho věcí: až pět elektrohydraulických dvojčinných ventilů vzadu plus dva separátní vpředu, Power Beyond, přípojku ISOBUS a mnoho dalšího. Celkem disponuje 500 Vario až 22 rozhraními, která jsou umístěna vpředu a vzadu. To garantuje mnohostranné použití a bezproblémové připojení pracovního nářadí.
500Vario_Multimedia 500Vario_Lenkachssperrung
500Vario_Lenksystem 500Vario_Power_Bedienung
500Vario_Power_Beifahrer
Prospekt
Technické údaje