TOPlist
VisioPlus - 360° view
Kompaktní a silný traktor s množstvím novinek a největším jízdním komfortem, který perfektně splňuje požadavky, jež přináší skutečný život. Tak lze ve stručnosti charakterizovat novou sérii Fendt 700 Vario s výkony motoru od 200 do 240 koní. Jde o nového představitele vybaveného technologií Fendt Efficient, který je osazen kabinou nové konstrukce obsahující ceněný terminál Variotronic a řadu dalších detailů.

Motor:
Traktory 700 Vario jsou poháněny šestiválcovými motory Deutz o objemu 6,06 litru se čtyřventilovou technologií a systémem vstřikování common rail. Turbodmychadlo s elektronicky ovládanou regulací plnícího tlaku umožňuje přesnější vstřik, lepší dynamiku a optimální výkonnost. V těchto motorech je také použita úsporná technologie SCR, díky které traktory splňují emisní normu 3b. Tato technologie je již dostatečně na trhu prověřená a byla potvrzena její úspornost.
Řada 700 je vybavena novou výkonnější chladící jednotkou. Hydraulický olej je chlazen spolu s olejem převodovky pomocí výměníku tepla. To umožňuje umístit velkou chladící jednotku tvořenou chladičem vody, chladičem plnícího vzduchu a chladiče převodového oleje do užší kapoty. Dopředu skloněná konstrukce s patrovým odklápěcím chladičem umožňuje perfektní přístup při údržbě a čištění.
Traktory mohou dosáhnout maximální pojezdové rychlosti 50 km/h při snížených otáčkách 1700 za minutu. Maximální kroutící moment činí 1058 Nm při 1450 otáčkách za minutu (724 Vario).
Nová převodovka ML 180 zvyšuje ověřené charakteristiky předchozích Vario převodovek. Ložiska a planetové převody byly přepracovány tak, aby poskytovaly optimální přenos zvýšeného výkonu. Zkušenosti s více než sto tisíci vyrobených Vario převodovek vedly k vývoji nové převodovky ML 180, která zvyšuje přenos síly na kola a dosahuje nejlepší účinnosti přenosu.

Při vývoji nové série konstruktéři použily řadu zajímavých detailních řešení. Jde například o nová přední světla a celkový koncept osvětlení, který zajistí mnohem více světla a tím bezpečnější práci za zhoršené viditelnosti. Pracovní světla mají jinou polohu, zadní LED světla a světla v rozích kabiny osvětlují osvětlují kola. Do ovládacího panelu byla začleněna ruční brzda, kde je k ní mnohem snazší přístup a kontrola.
724 vario_2 700Vario_Beifahrer
fendt700-2 fendt700-1
Prospekt
Technické údaje