TOPlist
VisioPlus - 360° view
S řadou 700 Vario přináší firma Fendt na trh čtyři modely, které mohou být využity ve středních podnicích s rozmanitým zaměřením. Traktory mohou být využity jak pro těžké tahové práce, tak i pro ošetřování speciálních porostů ve velkých podnicích, ale i pro transport.

Traktory řady 700 Vario jsou vybaveny podélně i výškově nastavitelným sloupkem řízení. Sedadlo řidiče je vybaveno vzduchovým odpružením a využívá vrstvu aktivního uhlíku pro ještě větší pohodlí při práci. Na přání lze také dodat sedadlo řidiče s frekvenčním tlumením kmitů. Všechny ovládací prvky jsou logicky uspořádány na pravé straně kabiny. V pravé loketní opěrce je umístěn joystick pro ovládání převodovky, křížová páka pro ovládání dvou hydraulických okruhů, tlačítka pro volbu otáček motoru. V postraní konzole se nachází ovládání EHR a ovládání vývodového hřídele. V zorném poli řidiče je umístěn Varioterminál pro nastavení zvedacího zařízení, hydrauliky a převodovky. Nově je k dispozici ukazatel spotřeby paliva. Řada 700 Vario disponuje již v základní verzi řadou automatických funkcí. K tomu patří automatické zapínání a vypínání vývodového hřídele v závislosti na poloze ramen hydrauliky, ovládání pohonu všech kol a uzávěrek diferenciálu, které pracují buď v závislosti na pojezdové rychlosti nebo na úhlu natočení předních kol.

Traktory jsou poháněny prvotřídními šestiválcovými motory Deutz se čtyřventilovými rozvody, které splňují emisní normy dle COM III. Základ nových motorů je tvořen blokem s objemem spalovacího prostoru 6,1 l a novým vstřikovacím systémem. Na otáčkách nezávislý vstřikovací systém CommonRail je plně automaticky řízen dle elektronické regulace motoru. Tento systém umožňuje dosahovat vysokých vstřikovacích tlaků, a to až 1600 barů. Tento vstřikovací systém je podporován systémem externí chlazené recirkulace spalin AGRex. Se zásobou paliva 340 litrů a intervaly údržby 500 hodin máte předpoklady pro profesionální nasazení.

Řada 700 Vario dosahuje bez přerušení a bez řazení rychlosti od 30 m/hod až po 50 km/hod při úsporných otáčkách 1700 U/min. Díky tomuto konceptu pro změnu rychlosti využijete rezervy výkonu, které jsou u jiných moderních traktorů s řazením pod zatížením skryté v oblasti mezi stupni. Tyto traktory pak pracují s převodovým stupněm nízkým či vysokým. Vario převodovka garantuje plynulý přenos síly bez přerušení. Díky Vario převodovce pracuje motor stále v ekonomických otáčkách, díky čemuž dochází k asi 10% úspoře paliva. Současně pak stoupá také plošná výkonnost o cca 10 %. Pro zvýšení komfortu obsluhy jsou traktory vybaveny funkcí turbospojky, která brání zadušení motoru.
700_uvod 700_kabina
700_variotronic 700-Terminal_Verbr_06_de
Prospekt
Technické údaje