TOPlist
VisioPlus - 360° view
Výkonnost a technika velkých traktorů se kombinuje s obratností a přehledností traktorů ze střední třídy - to nabízejí dva nové modely řady 800 Vario. Model 818 Vario disponuje max. výkonem 185 PS dle ECE R 24 a model 820 Vario max. výkonem 205 PS. Oba tyto kompaktní modely jsou vybaveny všemi základními funkcemi Varioterminálu a využívají svoji nízkou hmotnost bez náplní a malý poloměr otáčení.

Oba modely jsou vybaveny sloupkem řízení, který umožňuje seřízení sklonu a výšky volantu. Sedadlo řidiče je standardně odpruženo vzduchem a využívá vrstvu aktivního uhlíku pro ještě větší pohodlí při práci. Všechny ovládací prvky jsou logicky uspořádány na pravé straně kabiny. V pravé loketní opěrce je umístěn joystick pro ovládání převodovky, křížová páka pro ovládání dvou hydraulických okruhů, tlačítka pro volbu otáček motoru. V postraní konzole se nachází ovládání EHR a ovládání vývodového hřídele. V zorném poli řidiče je umístěn varioterminál pro nastavení zvedacího zařízení, hydrauliky a převodovky. Nově je k dispozici ukazatel spotřeby paliva. Kombinovaný ukazatel znázorňuje provozní hodnoty, jako jsou teplota motoru, stav paliva v nádrži a otáčky.

Řada 800 Vario využívá kromě systému souvraťové automatiky řadu dalších automatických prvků. K těm patří zapínání a vypínání vývodového hřídele v závislosti na poloze ramen hydrauliky, zapínání pohonu všech kol a uzávěrek diferenciálu podle rychlosti a úhlu natočení kol. Sériově dodávané ovládání pracovního nářadí pomocí Variotronicu a ISO/BUS (LBS) poskytuje prvotřídní komfort ovládání.

U všech modelů řady 800 Vario se využívá šestiválcového motoru Deutz se čtyřventilovou technikou, který splňuje emisní normy COM III. Tento motor s objemem válců 6,1 litrů a nízkou specifickou spotřebou 195 g/kWh dosahuje u modelu 820 Vario max. výkonu 205 PS při 1900 U/min a kroutícího momentu 895 Nm. Nový, na otáčkách motoru nezávislý vstřikovací systém Common-Rail, je řízen plně elektronicky. Tato kombinace umožňuje dosahovat vstřikovací tlak až 1600 barů. Tento vstřikovací systém je podporován systémem chlazené externí recirkulace spalin AGRex. Se zásobou paliva 340 litrů a intervaly údržby 500 motohodin máte předpoklady pro profesionální nasazení.

Dva nové modely řady 800 představují to nejlepší z třídy středně silných traktorů. Obratnost a manévrovací schopnosti traktorů řady 700 se spojily se sílou, výkonností a úsporou řady 900. Fendt 818 a 820 jsou ideálními traktory do větších zemědělských podniků pro všechny polní práce i do dopravy.
800_uvod fendt800Vg2
800_motor 800_prevodovka
Prospekt
Technické údaje