TOPlist
VisioPlus - 360° view
S lisy Fendt s variabilní komorou 2600 a 2900 docílíte optimální kvality práce při zpracování slámy, sena i senáží. Oba lisy dovolují zpracování velkého množství balíků a tedy i vysoké vytížení během sezóny.
Maximální průměr balíku je 2 metry (model 2900), což je ve srovnání s průměrem balíku 1,8 metrů až o 23 % více hmoty a tím i větší objem. Oba lisy disponují systémem SCR, který zaručuje bezproblémový tok materiálu při všech podmínkách sklizně sena, slámy i senáže.
I svinovací lisy jsou vybaveny široký sběracím ústrojím XXL Pick-Up s pracovní šířkou 2,2 metrů. Bezproblémový sběr sklízené hmoty umožňuje i sériově montovaný přítlačný válec s nárazovým plechem (modely VS).
O transport materiálu od sběrače do lisovací komory se stará rotor. Všechny svinovací lisy Fendt s řezáním jsou vybaveny dvouřadým rotorem s dvojitými noži ve tvaru V. Tento tvar se podílí na rovnoměrném plnění komory materiálem. U lisů bez řezání je standardní výbavou třířadý rotor, který pracuje s otáčkami až 200 ot./min.
V lisovací komoře se o optimální lisovací tlak starají válce a řemeny. O čistotu válců při sklizni jakékoliv hmoty se stará systém SCR. Vázání je možné do sítě nebo provázkem. Při vázání do sítě jsou hrany sítě přetaženy přes hrany balíku a utaženy, což má za následek velmi dobré svázání balíku a bez možnosti jeho rozrušení při manipulaci. Tím je velmi usnadněna manipulace s balíky.

Pro ovládání lisu slouží zcela jednoduchý terminál, zobrazující všechna důležitá data.
FendtBalVg3 FendtBalVg4
Fendt_3250_F_002_rdax_80 Fendt_balik_valec_krajina
Prospekt